Jak zacząć trenować z psem? 5 wskazówek

Jak zacząć trenować z psem? 5 wskazówek

1. Zdrowie najważniejsze – skontaktuj się z weterynarzem

Przed rozpoczęciem treningów z psem skonsultuj się z weterynarzem. Weterynarz zbada Twojego psijaciela i zaleci zarówno czas trwania, jak i intensywność treningu dostosowaną do aktualnych potrzeb i możliwości Twojego psa.

2. Odpowiednie żywienie

Podczas wizyty u weterynarza porozmawiaj o tym jak żywić psa przy zwiększonej aktywności treningowej. Pamiętaj, aby kilka godzi przed treningiem oraz w jego trakcie nie karmić psa! Może to doprowadzić do skrętu żołądka oraz zmniejszyć wydajność psa.

3. Stopniujcie intensywność aktywności

Ważne jest, aby rozpoczynając treningi uwzględnić aktualny poziom sprawności psa. Jest to szczególnie istotne, jeśli Twój pies jest starszy lub ma nadwagę. Jeśli do tej pory chodziliście tylko na krótkie spacery, nie porywajcie się od razu na kilku kilometrowe biegi. Stopniowo zwiększajcie intensywność treningu, pamiętajcie również o rozgrzewce. Jest ona równie ważna dla psów, jak i ludzi.

4. Uważaj na przemęczenie i przegrzanie

Ćwiczcie w chłodniejszych porach dnia (np. o poranku lub wieczorem). Unikajcie wyjątkowo gorących i wilgotnych dni. Obserwujcie swojego psa i zawsze miejcie przy sobie wodę. Zwróćcie także szczególną uwagę na łapy psa – unikajcie gorących powierzchni i tras z ostrymi kamieniami.

5. Wygoda i bezpieczeństwo

Dobry i wygody sprzęt do biegania dla Ciebie i psa sprawi, że każdy trening będzie przyjemnością. Zrezygnujcie z obroży i zwykłych smyczy! Szelki i smycz z amortyzatorem, a także pas do biegania pozwoli Wam cieszyć się treningami w zdrowiu i pozwoli uniknąć kontuzji.

W momencie w którym uznasz, że znasz swojego pupila na tyle, że jesteście w stanie razem współpracować możesz sprawdzić swoje umiejętności w Dog Challenge! Zapisz się już dziś!

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp