To ogólnopolski cykl biegów z przeszkodami z psem, w którym zawodnicy (człowiek+pies) pokonują wspólnie trasę najeżoną przeszkodami. Zawody organizowane są o każdej porze roku w różnych lokalizacjach na 3 dystansach. 

Organizatorem zawodów jest Kreativiti Barbara Roślicka-Bajsarowicz ul. Gimnazjalna 30 55-220 Jelcz-Laskowice

Podczas każdej z 4 pór roku (DC Spring, DC Summer, DC Fall, DC Winter). Możesz wystartować w całym cyklu lub w pojedynczych biegach. Pamiętaj, że zapisując się na cały cykl możesz liczyć na obniżone ceny opłat startowych.

DC FUN – dla dzieci w wieku 8-13 lat – dystans 2 km i 10 przeszkód

DC MEGA– dystans 6 km i 20 przeszkód, osoby pełnoletnie oraz osoby małoletnie w wieku powyżej 14 lat za zgodą rodziców/opiekunów prawnych.

DC GIGA – dystans 12 km przeszkód. W wyzwaniu mogą wziąć udział zawodnicy powyżej 18 roku życia

Poprzez stronę dogchallenge.pl. Kliknij Zapisz się przy wybranych zawodach. Zostaniesz przekierowany do zewnętrznego systemy zapisów. Tam podasz dane swoje, swojego psa i/lub drużyny i zapiszesz się na konkretną godzinę startu.

Śledź na bieżąco nasz funpage na FB, żeby żadna ważna informacja Ci nie umknęła. Przed każdymi zawodami otrzymasz tzw. Pakiet Informacji Zawodnika.

W zależności od zawodów pakiet startowy może nieco się różnić, ale na pewno znajdziesz w nim wyjątkową koszulkę, medal po ukończeniu zawodów, gadżety od sponsorów. Zapewniamy również profesjonalny pomiar czasu i ubezpieczenie.

Pakiet startowy odbierzesz w Biurze Zawodów w dniu imprezy.

Informację o lokalizacji biura zawodów dostaniesz przed każdymi zawodami w tzw. Pakiecie Informacji Zawodnika

Każdy zdrowy, uspołeczniony pies bez względu na rasę, wielkość, długość sierści. Starować mogą kundelki, psy rodowodowe. Zabroniony jest start psów z nadwagą oraz posiadających przeciwskazania od lekarza weterynarii.

Pies musi mieć ukończone 12 miesięcy.

Jeśli Ty i Twój pies jesteście sprawni, bez problemu przeskakujecie przez różne przeszkody, pies się Ciebie słucha i potrafi z Tobą biec na smyczy to spokojnie możecie wystartować w zawodach. Mamy nadzieję, że chęć startu zmobilizuje Was do dłuższych i zróżnicowanych spacerów, wspólnych biegów i pokonywania przeszkód. Oczywiście treningi biegowe są wskazane – zadyszka będzie mniejsza, a przyjemność większa.

Zabronione jest zmuszanie psa do pokonywania przeszkód. Jeśli pies nie chce pokonać przeszkody to zawodnik może wziąć psa na ręce i razem z nim pokonać przeszkodę. Jeśli zaś nie da się humanitarnymi metodami nakłonić psa do pokonania przeszkody, wówczas zawodnik wykonuje karne przysiady w ilości przewidzianej dla danej przeszkody.

Podczas zawodów Twoje ubranie i sierść Twojego psa na pewno się zmoczy i ubrudzi. Załóż więc rzeczy, których nie będzie Ci szkoda jeśli się zniszczą. Pamiętaj, że na trasie zawodów będziesz się czołgał, pokonywał błotne przeszkody, wchodził do wody. Zawiąż mocno buty, żeby nie zgubić ich w błocie.

Dopuszcza się start w zawodach z psami na smyczy oraz w szelkach. Niedopuszczalny jest start psa w obroży. Smycz nie może być dłuższa niż 2,5 m. Niedopuszczalny jest start we smyczami typu flexi. Dla wygody zawodników zalecamy również start w pasie do biegania- wolne ręce mogą się przydać przy wielu przeszkodach.

Na każdych zawodach dostępna będzie strefa pryszniców dla psów. Zawodnicy również mogą się opłukać z błota w tej strefie. W niektórych lokalizacjach dostępne będą dodatkowo prysznice dedykowane dla ludzi.

Naprawdę! Przy dużej ilości psów mogłoby to spowodować delikatnie mówiąc spore zamieszanie.

Dźwięk dużej ilości klikerów używanych podczas zawodów negatywnie wpływałby na inne psy.

Na naszych zawodach nie ma limitu czasu. Oczywiście są przewidziane nagrody dla najszybszych zawodników w poszczególnych kategoriach, więc zachęcamy do jak najszybszego pokonania trasy. Jeśli natomiast nie jesteś w stanie Ty lub Twój pies przebiec całej trasy, to z radością i dumą możecie pokonać ją spacerem. Pamiętaj jednak, że w regulaminie jest przewidziana godzina końca imprezy, więc dobrze byłoby, abyście zdążyli.

Psy startujące w zawodach muszą być zaszczepione wg obowiązkowych w Polsce szczepień tj. oraz odrobaczone nie później niż miesiąc przed zawodami. Zalecamy również szczepienie przeciwko Leptospirozie z uwagi na dużą ilość przeszkód wodnych i błotnych. Pamiętaj! To Ty odpowiadasz za zdrowie swojego psa.

Podczas jednego startu można wystartować tylko z jednym psem na raz. Jeśli masz więcej psów i masz siłę, to możesz zapisać się na kolejną falę z innym psem.

Tak, przez cały czas trwania zawodów obecny będzie weterynarz. Podczas rejestracji w biurze zawodów weterynarz będzie sprawdzał aktualność szczepień, terminowość odrobaczeni oraz ogólny stan zdrowia psa.

Niedopuszczalne jest spuszczenie psa ze smyczy podczas biegu oraz podczas całego dnia zawodów na terenie miasteczka zawodów.

Tak, jeśli pies Cię zna i się dobrze dogadujecie, to nie ma przeciwskazań.

Nie, psy startują bez kagańca. Ale to Ty znasz najlepiej swojego psa i odpowiadasz za jego zachowanie, dlatego jeśli Twój pies bywa agresywny lub nie jesteś w stanie przewidzieć jego reakcji, to dla bezpieczeństwa załóż mu kaganiec.

Przy każdej przeszkodzie na trasie będą miski z wodą dla psów. Woda dla zawodników będzie w połowie dystansu MEGA, a na dystansie GIGA co 3 km. Na mecie również będzie dostępna woda.

Masz inne pytania?